جستجوی پیشرفته جستجو در وب
مشاغل خانگي

 

 مشاغل خانگي

از جمله مشاغل كوچك و متوسط، مشاغل خانگي است كه هزينه بالايي را به خانواده‌ها تحميل نمي‌كند و در عين حال مي‌تواند سبب افزايش درآمد و در نهايت توليد ثروت در كشور شود.

ضرورت توسعه كسب و كارهاي خانگي از جمله راهكارهاي مناسب براي توسعه اشتغال‌هاي خرد و متوسط به ويژه براي جمعيت وسيعي از زنان كه داراي مهارت كافي در انجام برخي از كارها هستند اما به دليل بازار نامناسب اشتغال نمي توانند جذب بازار شوند، است.

تجربه بسياري از كشورها نشان مي‌دهد مشاغل خانگي راهكاري مناسب براي كاهش نرخ بيكاري و فراهم ساختن زمينه اشتغال زنان، محسوب مي‌شود.

فعاليت اقتصادي در محيط خانگي و يا محل‌هايي در مجاورت محل زندگي، امكان مشاركت اعضاي خانوار براي انجام يك فعاليت اقتصادي مشترك، جلوگيري از رفت و آمدهاي شهري و در نهايت صرفه جويي هزينه‌هاي اجتماعي و در كنار خانواده بودن يكي از اعضاي سرپرست خانوار از جمله مزاياي مشاغل خانگي است استفاده از مواد اوليه طبيعي كه به طور عام در كشور توليد مي‌شود، مهارت مبتني بر آموزش نظام استاد شاگردي كه فرد از والدين و نزديكان كسب كرده و استفاده از فناوري‌هاي ساده كه تهيه آن هزينه بالايي براي صاحب كار در بر ندارد از ديگر مزاياي مشاغل خانگي است.

مشاغل خانگي با سرمايه اندكي قابل حصول و بيشتر مهارت فرد در انجام آن موثر است. توليدات مشاغل خانگي به طور عام مي‌تواند در كشور به فروش رود و در صورتي كه كمك‌هاي دولت در حمايت از اين نوع مشاغل تامين گردد به طور يقين مي‌توان اين توليدات را به بازارهاي خارجي نيز صادر كرد.

يكي ديگر از مزاياي مشاغل خانگي انعطاف پذيري اين نوع كارها است به طوري كه فرد با هزينه بسيار اندكي مي‌تواند در جهت تغيير و بهبود كار گام بردارد.

از ديگر مزاياي مشاغل يادشده، توسعه فرهنگ كار در خانواده است زيرا در عين حالي كه فرزندان از حضور مادر در خانواده احساس امنيت مي‌كنند به اهميت كسب و كار از نزديك خو مي‌گيرند.

كسب و كارهاي خانگي نياز به ساز و كارهايي دارد كه بدون در نظر گرفتن آنها، انجام كار با دشواري همراه مي‌شود. مهمترين اين موارد عبارتند از مثلا بايد درباره محصول يا خدماتي كه مي‌خواهند توليد كنند و يا ارائه دهند اطلاعات مبسوط بدست آورند، تعيين محل كار، جلب مشاركت ديگر اعضاي خانواده، تعيين اسم مناسب براي كسب و كار و تهيه تجهيزات مناسب از جمله ويژگي‌هاي مورد نياز در كسب و كار است.

شكي نيست افرادي كه به مشاغل خانگي روي مي‌آورند پس از مدتي خود با نيازهايي نظير تبليغات، ارتباط گسترده تر با افرادي كه در همان صنف فعاليت مي‌كنند و ضرورت سيستم حسابداري در كار پي خواهند برد.

يكي از كسب و كارهاي خانگي، كسب و كار اينترنتي است كه مشاغل متعددي را در بر دارد.

اين نوع كسب و كار جديد و با افزايش رايانه و اينترنت در خانه‌ها شكل گرفته است.

كسب و كار با اينترنت به مجموعه فعاليت‌هاي مربوط به مباحث بازاريابي، مالي، خريد و فروش، ارتباط با مشتريان، خدمات پس از فروش، همكاري با سرمايه‌گذاران و ارائه تمام كارهاي خدماتي از طريق شبكه اينترنت اطلاق مي شود.

ايجاد تجمع‌هاي آنلاين، خريد، فروش و حراج كالاهاي مختلف، تبليغات اينترنتي، ارائه خدمات تخصصي به ديگران، ارائه خدمات آموزشي، تهيه و ارائه نرم افزارهاي مختلف، پيوستن به شبكه‌هاي واسطه گري و خدمات مربوط به ايميل از مهمترين كارهايي است كه از طريق اينترنت مي‌توان انجام داد.

رايانه و اينترنت، مشاغل جديدي را در كارهاي از راه دور ايجاد كرده است كه توسعه آن مي‌تواند منجر به ايجاد مشاغل جديدي شود.

مشاغل خانگي با توسعه فناوري در جوامع جديد تغييرات عمده‌اي ايجاد و نيازهاي بسياري از صنايع بزرگ كشورها را برطرف كرده است.

10 گام تا ايجاد كسب و كار در خانه

1- بخشي از منزل تان را به عنوان محل كارتان در نظر بگيريد.

2- برنامه خود را دقيقاً زمان بندي كنيد.

3- هر چقدر كه مي توانيد انجام امور را در اختيار ديگران نيز بگذاريد.

4- از تكنولوژي روز براي كسب سود بيشتر بهره ببريد.

5- امورتان را دسته بندي كنيد .

6- روي كارتان متمركز شويد.

7- از مصاحبت با افراد كار نابلد پرهيز كنيد.

8- با توجه به موقعيت روحي كه داريد كارهايتان را تنظيم كنيد.

9- آسايش و راحتي را در محيط كاري به حداكثر برسانيد.

10- زماني را براي بودن در كنار ديگران را در نظر بگيريد.

 

 عناوين مشاغل خانگي

 

 فرم اطلاعات مشاغل خانگي 1

 فرم اطلاعات مشاغل خانگي 2

 فرم اطلاعات مشاغل خانگي 3

 فرم اطلاعات مشاغل خانگي 4

بازديدکنندگان اين صفحه: 15142 | بازديدکنندگان امروز: 74 | کل بازديدکنندگان: 1843816 | بازديدکنندگان آنلاین: 5 | زمان بارگزاري صفحه: 0.2230 ثانيه