نسخه چاپي ارسال به دوست


بيش از 7 هزار نفر در استان بوشهر از آموزش هاي مهارتي بهره مند شدند

 

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر از ارائه آموزش های مهارتی به  7 هزار و 350 نفر با رعايت پروتکل هاي بهداشتي با شرکت در دوره هاي آموزشي مراکز 15 گانه بخش دولتي آموزش هاي فني و حرفه اي در 5 ماهه نخست سالجاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، عبدالمجيد دراهکي، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با بيان اينکه آموزش هاي مهارتي در سال جاري با توجه به شيوع  بيماري کرونا در هر کارگاه آموزشي بصورت تک شيفت و با حضور حداکثر 8 نفر بسته به محيط کارگاه هاي فني  برگزار مي شود، اظهار داشت: از ابتداي سال جاري تاکنون 961 دوره آموزشي با تنوع 357 حرفه آموزشي در حوزه هاي خدمات،صنعت وکشاورزي در سطح استان بوشهر برگزار شده است.

وي با اشاره به اينکه بيشترين حجم فعاليت آموزشي در مراکز ثابت، پادگان هاي نظامي و کارگاه هاي مهارت آموزي در محيط واقعي کار بوده است، افزود: 244 دوره در مراکز ثابت،211  دوره در کارگاه هاي آموزشي يگان هاي نظامي، 168 دوره در کارگاه هاي مهارت آموزي محيط کار واقعي بوده و مابقي در کارگاه هاي سيار شهري، زندان، کارگاه صنايع و اصناف، صنايع ضمن کار، آسيب هاي اجتماعي، روستا و عشاير و سکونتگاه هاي غير رسمي برگزار شده است.

دراهکي به اجراي طرح هاي آموزشي در سطح استان اشاره کرد و گفت: در راستاي توسعه آموزش هاي مهارتي بر اساس نياز منطقه اي ساخت اولين مرکز آموزشي صنايع دريايي در شهرستان دير آغاز شده که در سال آينده با ظرفيت آموزش متقاضيان سراسر کشور افتتاح خواهد شد.

وي راه اندازي دومين مرکز تربيت مربي و پژوهش هاي فني و حرفه اي کشور در شهرستان کنگان  را از ديگر طرح هاي آموزشي مجموعه فني و حرفه اي استان بوشهر دانست و اضافه کرد: در راستاي اجراي مصوبات سفر رياست سازمان آموزش فني و حرفه اي کشور به استان بوشهر دومين مرکز تربيت مربي  پژوهش هاي فني و حرفه اي با اجراي چند دوره مهارتي در حوزه صنايع نفت و گاز براي مربيان سراسر کشور در کنگان راه اندازي شده است و ظرفيت آموزش سالانه 1000 مربي آموزشي را دارد.

مدير کل آموزش فني و حرفه اي بوشهر به راه اندازي اولين مرکز مهارت آموزي گاز کشور در شهرستان عسلويه اشاره کرد و تاکيد کرد:با توجه به وجود صنايع عظيم نفت و گاز در استان بوشهر و نياز شاغلين در اين حوزه به آموز شهاي مهارتي و ارتقاء توان فني اين مرکز با همکاري منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس و صنايع مستقر در شهرستان عسلويه راه اندازي خواهد شد.

دراهکي  از راه اندازي اولين مرکز آموزش هتلداري و گردشگري جنوب کشور در شهر بوشهر خبر داد و گفت: اين مرکز با همکاري بخش خصوصي تا پايان سال جاري به بهره برداري خواهد رسيد.

وي در ادامه به اجراي موفق تفاهم نامه همکاري با مجتمع گاز پارس جنوبي هم اشاره کرد و افزود: در راستاي اجرايي شدن اين تفاهم نامه در فاز نخست بيش از 1500 نفر از شاغلين صنايع زير مجموعه مجتمع گاز پارس جنوبي مورد سنجش صلاحيت حرفه اي قرار گرفته و در فاز دوم در مهر ماه امسال بيش  از 700 نفر ديگر از شاغلين حوزه خدمات اين شرکت ها مورد سنجش صلاحيت حرفه اي قرار خواهند گرفت و در صورت موفقيت در آزمون هاي مهارتي گواهي صلاحيت حرفه اي دريافت خواهد کرد.

مدير کل آموزش فني و حرفه اي بوشهر به تفاهم نامه آموزشي با منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس هم اشاره کرد و تاکيد کرد: يکي از موفق ترين برنامه هاي آموزشي که آموزش همراه با اشتغال بوده اين تفاهم نامه همکاري است که بيش از 60 درصد مهارت آموختگان اين حوزه با رهگيري و رصد اشتغال در حرفه مهارتي مورد تقاضا در صنعت نفت و گاز جنوب استان مشغول به کار شده اند.

 


تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٥ مهر ١٣٩٩ | ساعت درج خبر : ١٠:٥٠ | تعداد نمایش خبر : 155
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: