نسخه چاپي ارسال به دوست

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور:
مراکز آموزش نیروی ماهر در لامرد گسترش می یابد

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در مراسم افتتاح نخستین مرکز آموزش جوار صنعت در شهرستان لامرد، بر گسترش مراکز آموزش نیروی ماهر در منطقه لامرد تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، در این مراسم، هاشمی، گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور مطابق با رشد و استقرار صنایع در لامرد، نیازهای آموزشی، مراکز آموزش و تربیت نیروی ماهر را در این کانون صنعتی استان فارس گسترش می دهد.

معاون وزیر کار ادامه داد: استقرار صنعت مادر آلومینیوم و تکمیل خوشه‌های صنعتی لامرد زمینه توسعه یافتگی استان فارس و جنوب کشور را فراهم می‌کند.

وی با ابراز خرسندی از توسعه لامرد طی سال‌های اخیر گفت: مجموعه مزیت‌ها و زیرساخت‌های لامرد، فرصت ارزشمندی برای کارآفرینان و فعالان اقتصادی است که در بخش‌های آلومینیوم و دیگر صنایع این منطقه سرمایه گذاری کنند.

هاشمی تأکید کرد: رشد صنایع در منطقه لامرد استان فارس صرفا به بخش دولتی اختصاص ندارد و بخش خصوصی و کارخانجات این منطقه نیز می‌توانند مجوز مرکز تربیت نیروی ماهر دریافت کنند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ایجاد هزاران فرصت شغلی در افق آتی لامرد، گفت: با توجه به شتاب صنعتی شهرستان لامرد، فرصت مناسبی است که متولیان، سند راهبری مهارت را پیگیری و برنامه هر شهروند با کسب یک مهارت را اجرایی کنند.

وی با تاکید بر اینکه افزایش مهارت دانش آموختگان دانشگاهی در اولویت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای است، گفت: بر پایه تقاضامحوری، نیازسنجی‌های آموزشی و اسناد بالادستی و آمایش سرزمین استان فارس، سیاست و برنامه‌های مهارت آموزی را پیگیری می‌کنیم.

افتتاح نخستین مرکز آموزش جوار صنعت در لامرد

بنا براین گزارش، در ادامه  نخستین مرکز آموزش جوار صنعت در سایت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب واقع در لامرد به بهره برداری رسید.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در جریان این افتتاح، افزایش مهارت‌های تکنسین‌ها، کارگران و کارکنان، همسو سازی دانش فنی و تئوری با مهارت‌های کارگاهی، تأمین نیروی کار ماهر و تخصصی با ارائه آموزش‌های مهارتی، آموزش مستمر شاغلان با هدف افزایش بهره وری  را از اهداف افتتاح مراکز جوار صنعت و توسعه مهارت آموزی در صنایع برشمرد.

کمک ۳۰۰ میلیون تومانی سازمان ایمیدرو برای ارائه  آموزش های مهارتی جوانان

در جریان این بازدید احمد علی پور، عضو هیات مدیره منطقه ویژه اقتصادی لامرد با اشاره به انعقاد تفاهم نامه سه جانبه بین اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس، منطقه ویژه اقتصادی لامرد و استانداری فارس گفت: باتوجه به احداث صنایع پایین دست آلومینیوم و دیگر واحدهای صنعتی درحال استقرار در منطقه ویژه اقتصادی لامرد، آموزش نیروی انسانی و افزایش مهارت و دانش نیروی کار شاغل در این کانون صنعتی امری ضروری بود.

وی ادامه داد: در همین راستا سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) برای آموزش جوانان جویای کار این منطقه، ۳۰۰ میلیون تومان برای افتتاح مرکز آموزش جوار صنعت در لامرد کمک کرد.


تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٤ مهر ١٣٩٩ | ساعت درج خبر : ٠٩:٢٩ | تعداد نمایش خبر : 1500
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: