نسخه چاپي ارسال به دوست

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تأکید کرد:
عسلویه قطب تربیت نیروی کشور در حوزه انرژی می‌شود/ضرورت تربیت نیروی انسانی در صنعت انرژی کشور

 

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در سفر به استان بوشهر، با تأکید بر نقش مهم پارس جنوبی در اقتصاد، اشتغال، تامین گاز و صادرات گفت: عسلویه قطب تربیت نیروی کشور در حوزه انرژی و مرکز عالی مهارت می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی رئیس سازمان در بیست و پنجمین سفر استانی خود امروز 13 مهرماه وارد منطقه ویژه گازی پارس جنوبی در عسلویه شد.

هاشمی، در نشست با مسئولان مجتمع گاز پارس جنوبی با تاکید بر نقش مهم صنایع عظیم پارس جنوبی گفت: این تأسیسات ضمن نقش آفرینی در عرصه‌های مختلف در زمان تحریم‌ها، امیدآفرینی قابل توجهی در جامعه ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه پارس جنوبی پایتخت انرژی کشور است و تامین بیش از ۷۰ درصد انرژی گاز کشور در این منطقه گفت: تنها تامین انرژی کشور در پارس جنوبی مطرح نیست زیرا این قابلیت، امیدآفرینی در جامعه و انرژی را به جامعه تزریق می‌کند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با بیان اینکه تاسیسات پارس جنوبی نقش مهمی در مقابله با تحریم‌های ظالمانه دشمنان دارد، ادامه داد: اگر این امکانات که با درایت مسئولان وقت محقق‌شده است، نبود، امروز مشکلات کشور مضاعف‌ می‌شد.

هاشمی با بیان اینکه دشمنان در تحریم‌ها ضمن ایجاد محدودیت ها ایران را در محاصره سخت اقتصادی قرار دادند، عنوان کرد: امروز توسعه صنعت و افزایش تولید محصولات کشاورزی به کشور قوت داده زیرا تولیدات از ۹۷ میلیون تن محصولات کشاورزی به ۱۳۰ میلیون تن افزایش یافته است.

وی  تولید ۱۴ میلیون گندم را از دستاوردهای مهم کشور دانست و بیان کرد: این توانمندی سبب شده است که در مقابل زیاده‌خواهی‌های دشمنان ایستادگی کنیم.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، پارس جنوبی را غرور ملی دانست و افزود: توسعه باید در اولویت قرار گیرد و در پایتخت انرژی کشور مانند دانشگاه علم و صنعت و امیرکبیر، باید به تربیت نیروی انسانی در صنعت انرژی کشور توجه ویژه کرد.

هاشمی با بیان اینکه عسلویه می‌تواند قطب تربیت نیرو در حوزه انرژی باشد، گفت: ایران جزو کشور‌های برتر در برخورداری از انرژی در جهان است، پس باید سرمایه بزرگ نیروی انسانی هم در نظر گرفته شود و در این زمینه پیوست صادرات ما، باید نیروی ماهر، فنی، مهندسی و مهارتی باشد.

وی  با بیان اینکه برای تدوین دو هزار استاندارد مهارتی جدید از آذرماه سال گذشته تا دهه فجر سال جاری  برنامه‌ریزی شده است، گفت: بخشی قابل توجهی از دو هزار استاندارد مهارتی مربوط به استان بوشهر و ظرفیت‌های اشتغال‌زایی است.

هاشمی بیان کرد: در استاندارد‌های شایستگی مهارتی همه موارد در زمینه حرفه‌ای، مهارتی در نظر گرفته شده است و این استاندارد‌ها منابع ما را در پایه مهارتی، تجهیزات کارگاه‌ها، تالیفات و مربیان مورد توجه قرار می‌دهد.

 

 


تاریخ درج خبر : يکشنبه ١٣ مهر ١٣٩٩ | ساعت درج خبر : ١٤:٤٢ | تعداد نمایش خبر : 409
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: